Wydarzenia

Wizyta w Akceleratorze Biznesowym KSSENON i PROMA Poland Sp. z o.o.

 

IMG_1278

 

13.03.2024 r. studenci Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, będący Członkami Klubu Innowatora KSSE, mieli okazję zobaczyć potencjał nowoczesnych przestrzeni i oferowanych usług w KSSENON - Akcelerator biznesowy.

W ramach wizyty w podstrefie jastrzębsko-żorskiej, Członkowie Klubu Innowatora gościli u inwestora PROMA Poland Sp. z o.o. , będącego liderem w produkcji komponentów dla sektora automotive. Dyrekcji, kierownikom oraz pracownikom bardzo dziękujemy za poświęcony czas, szczegółowe oprowadzenie po zakładzie produkcyjnym, gdzie mogliśmy zobaczyć nowoczesny proces produkcji, automatyzację i robotyzację oraz innowacyjność.

Podczas wizyty Członkowie Klubu Innowatora KSSE zaangażowali się w spotkanie z uczniami techników, którym zaprezentowali Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej, opowiedzieli, dlaczego warto studiować na PŚ i na co zwrócić uwagę, gdy szuka się odpowiedniego dla siebie kierunku. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel kadry dydaktycznej PŚ dr inż. Paweł Fabiś, który szczegółowo opowiedział o Uczelni i zaprosił do osobistej wizyty podczas planowanych dni otwartych.